Pismo święte - słowo życia

Tutaj można zaproponować dowolny temat

Moderator: s.Eligia

Awatar użytkownika
eleonor
Kontaktowanie:

Re: Pismo święte - słowo życia

Postautor: eleonor » 05 wrz 2010, 19:35

W mojej Parafii w ramach oazy utowrzyliśmy Krąg Biblijny dla studentów. Fragmenty dobiera animatorka prowadząca pod względem tematycznym tak, aby dopasować to do naszej formacji.. Ale nie o formacji Światło - Życie chcę tu pisać, a o tym co fajnego jest w tym Kręgu. A fajne jest wszystko :D Każdy z nas zastanawia się nad danym fragmentem, a poźniej dzielimy się refleksjami, różnymi skojarzeniami i myślami... Polecam każdemu! To cudowne i wazne zdać sobie sprawę z tego, że Pismo Święte to nie tylko bardzo gruba książka, ale żywe Słowo naszego Pana :) serce
"Bo nikt nie kocha cię jak Ja. Bo nikt nie kocha cię jak Ja.
Popatrz na krzyż. Oto dowód Mej miłości.
Nikt nie kocha cię jak Ja."

http://www.cor-in-corde.blog.onet.pl ---> ZAPRASZAM !! :)

Awatar użytkownika
Ateo

Postautor: Ateo » 17 wrz 2010, 12:57

Mi się najbardziej podoba przypowieść o minach, ostatni sprawiedliwy i Mojżesz tez ma fajne fragmenty. Oczywiście pismo należy czytać ze zrozumieniem... odpowiednim zrozumieniem, no bo taki laik mógłby kompletnie źle zinterpretować co niektóre "prawdy objawione" zawarte w biblii, które czasem naprawdę mogą wprowadzić prostego człowieka w błąd...
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"

Awatar użytkownika
brutal

Postautor: brutal » 18 wrz 2010, 17:27

Ateo pisze:co niektóre "prawdy objawione" zawarte w biblii, które czasem naprawdę mogą wprowadzić prostego człowieka w błąd...
dlatego dobrze, ze istnieje Duch Święty w kościele!

Awatar użytkownika
Katrine20.05
Kontaktowanie:

Postautor: Katrine20.05 » 09 sty 2014, 22:48

Na pewno wszyscy, jako chrześcijanie, wiemy jak wielka tkwi w Słowie Bożym moc i potęga, że jest ono dla Kościoła podporą i siłą żywotną. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego jest ono dla wiernych „utwierdzeniem wiary, pokarmem duszy oraz źródłem czystym i stałym życia duchowego”. Dlatego powinniśmy mieć szeroki dostęp do Pisma Świętego.
Św. Augustyn mówi wprost, że Ewangelia jest ustami Chrystusa, który z wysokości niebios rozmawia z nami na tej ziemi i że słuchamy Ewangelii jak Chrystusa przebywającego wśród nas. all
Grzegorz Wielki w liście do lekarza Teodora rozwijał szeroko porównanie Pisma świętego do listu: „Czymże jest Pismo św., jeśli nie listem Boga wszechmogącego do swego stworzenia? Władca nieba, Pan ludzi i aniołów sprawił, że doszły do ciebie Jego listy, które dotyczą twego życia. Dlatego, czcigodny synu, nie zaniedbuj czytać z pasją tych listów. Przyłóż się do studium i rozważaj każdego dnia słowa twego Stworzyciela. Odkrywaj serce Boga w słowach Boga”. Według Ojców, każdy urywek Pisma świętego zawiera jakieś ukryte orędzie Boga. Dlatego Grzegorz Wielki wzywa wiernych: „Przyłóżcie się, proszę was bracia drodzy, do rozważania słowa Bożego. Nie lekceważcie sobie orędzia, jakie do was kieruje nasz Zbawiciel”.

"Słowo Chrystusowe, niech mieszka w nas obficie.. " yes Pokój i dobro słonko serce
"Pan mi objawił, byśmy się witali tym pozdrowieniem: Niech Pan obdarzy cię pokojem!"

Awatar użytkownika
wkazmarczyk

Postautor: wkazmarczyk » 02 lut 2014, 17:00

radical pisze:mój spowiednik ma niezłego świra na punkcie Słowa Bożego. (oczywiście mówię to w sensie pozytywnym) to od niego nauczyłam się, że można żyć tym na codzień. znajduję tam odpowiedzi na tyle pytań... clapping
tak naprawdę to moją taką poważną przygodę rozpoczęłam ze Słowem Bożym na kursie Emaus (który gorąco polecam każdemu). 3 dni, a jak bardzo można się rozkochać! serce od tego czasu moje Pismo Święte jeździ ze mną absolutnie wszędzie i służy zarówno jako przewodnik, ściąga i modlitewnik. 8-)
ja nie muszę wiedzieć wszystkiego - ale Słowo Boże nie może się mylić, dlatego przydaje się w wielu sytuacjach... ;)

Dokladnie. Ze mna jest to samo. Chwala Panu ze nam zostawil Swoje Slowo!!!
"Panie, co chcesz, abym uczynił?"

Awatar użytkownika
wkazmarczyk

Postautor: wkazmarczyk » 02 lut 2014, 17:29

Polecam akcje "sms z nieba". Codziennie fragmemt PS na twoja komorke. Pod przewodnictwem x Rafala Jarosiewicza.
http://www.smsznieba.pl/index.php
"Panie, co chcesz, abym uczynił?"

Wróć do „Sam wymyśl temat”