Cytaty

przybliżcie nam swoich poznanych patronów lub świętych

Moderator: s.Damaris

Religios96
Kontaktowanie:

Cytaty

Postautor: Religios96 » 15 paź 2014, 17:16

Hej! Chciałabym poznać Wasze ulubione cytaty.

Wymienię tu kilka moich ulubionych :

* "Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia". (Homilia, Gdańsk, 1987 r.) ~ Jan Paweł II

* "Miłość to zadanie, które Bóg wciąż nam wyznacza, może po to, by zagrzewać nas, abyśmy stawiali wyzwania losowi". (Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)
~ Jan Paweł II

* "Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania". (List do młodych całego świata, 1985 r.)
~ Jan Paweł II

* "Człowiek jest powołany do odnoszenia zwycięstwa w Jezusie Chrystusie". (Homilia, Warszawa, 1983 r.)
~ Jan Paweł II

* "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". (Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)
~ Jan Paweł II

* Nie mar­tw się tak bar­dzo prob­le­mami, ja­kimi żyje świat, ale po pros­tu od­po­wiadaj na pot­rze­by kon­kret­nych ludzi. ~ Matka Teresa z Kalkuty

* Zaw­sze, ilek­roć uśmie­chasz się do swo­jego bra­ta i wy­ciągasz do niego ręce, jest Boże Na­rodze­nie. Zaw­sze, kiedy mil­kniesz, aby wysłuchać, jest Boże Na­rodze­nie. Zaw­sze, kiedy re­zyg­nu­jesz z za­sad, które jak żelaz­na obręcz ucis­kają ludzi w ich sa­mot­ności, jest Boże Na­rodze­nie. Zaw­sze, kiedy da­jesz od­ro­binę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłocze­ni ciężarem fi­zyczne­go, mo­ral­ne­go i ducho­wego ubóstwa, jest Boże Na­rodze­nie. Zaw­sze, kiedy roz­pozna­jesz w po­korze, jak bar­dzo zni­kome są two­je możli­wości i jak wiel­ka jest two­ja słabość, jest Boże Na­rodze­nie. Zaw­sze, ilek­roć poz­wo­lisz by Bóg po­kochał in­nych przez ciebie, zaw­sze wte­dy, jest Boże Na­rodze­nie. ~ Matka Teresa z Kalkuty

* Nie szu­kaj Bo­ga w zaświatach. On jest przy tobie. ~ Matka Teresa z Kalkuty
Omnia vincit Amor et nos cedamus Amori. serce

Awatar użytkownika
owieczka :)

Re: Cytaty

Postautor: owieczka :) » 15 paź 2014, 19:44

Bardzo lubię wyszukiwać nowe cytaty, które w sposób szczególny łapią mnie za serce, ale mam parę takich, które są mi baaardzo bliskie (łączą się z nimi pewne zdarzenia, które były dla mnie bardzo ważne) :) Można je podzielić ze względu na pochodzenie :D :
Z Pisma Świętego:
1. "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" Mt 5,8
2. "Oto ja, poślij mnie" Iz 6,8
3. "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" Flp 4,13
4. "Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" J 6,35
5. "Gdy jestem z Tobą nie cieszy mnie ziemia" Ps 73, 25
Cytaty Świętych, Błogosławionych i zwykłych, szarych ludzi, takich jak my ;) :
1. "Serce kształtuje się według tego, co kocha" bł. Maria Teresa od Jezusa
2. "Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje" Karol de Foucauld
3. "Już samo pragnienie modlitwy jest modlitwą" Georges Bernanos
4. "Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać Mu odbić się echem w sercu"
5. "Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii- służy porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów" :)
6. "Chcę otrzymać wszystko, więc oddam Mu wszystko! Nawet wówczas, gdy będę czuła, że nie potrafię Mu nic ofiarować. Wówczas, tak jak dzisiejszego wieczoru, ofiaruję Mu owo "nic" " św. Teresa z Lisieux
7. "Miarą miłości jest miłość bez miary" św. Franciszek Salezy
8. "Wszystko co nie jest wieczne, jest w wieczności bezwartościowe" Clive Staples Lewis
9. "Mów o Chrystusie tylko wtedy, gdy ktoś Cię zapyta. Ale żyj tak, żeby pytano Cię o Chrystusa" Paul Claudel

I jeszcze takie luźne przemyślenia:

1. Fragment z konferencji ks, Marka Bławas : " I w ostateczności będą dwie kategorie ludzi:
* Ci, którym Pan Bóg powie: "Bądź wola Twoja" i * Ci, którzy Panu Bogu powiedzą: "Bądź Wola Twoja"

2. " Któregoś dnia bogacz widząc biedaka wręczył mu koszyk. Koszyk wypełniony śmieciami. Biedak zabrał koszyk i odszedł. Następnego dnia bogacz zastał biedaka pod swoimi drzwiami. Biedak wręczył mu jego koszyk wypełniony kwiatami. Bogacz spytał go: dlaczego dajesz mi kwiaty skoro ja dałem Ci śmieci ? Biedak odpowiedział: Każdy daje innym to, co ma we własnym sercu serce

3. Modlitwa codzienna :
Dobry Boże!
Przez cały dzisiejszy dzień postępuję jak należy:
- nie złościłam się
- nie byłam chciwa, samolubna, zazdrosna
- nie życzyłam nikomu źle
- nawet nie skłamałam!
Jestem Ci za to bardzo wdzięczna!
Ale Drogi Boże ... za chwilę zamierzam wstać z łóżka i od tej pory bardzo będę potrzebowała Twojej pomocy yes

Dobrej nocy kochani! all
"Domine, tu omnia scis,
tu scognoscis quia amo te"  ♥

Awatar użytkownika
Edyt_a

Postautor: Edyt_a » 15 paź 2014, 20:21

[quote="owieczka :)"
3. Modlitwa codzienna :
Dobry Boże!
Przez cały dzisiejszy dzień postępuję jak należy:
- nie złościłam się
- nie byłam chciwa, samolubna, zazdrosna
- nie życzyłam nikomu źle
- nawet nie skłamałam!
Jestem Ci za to bardzo wdzięczna!
Ale Drogi Boże ... za chwilę zamierzam wstać z łóżka i od tej pory bardzo będę potrzebowała Twojej pomocy yes all[/quote]

Z humorem! :D Powaliłaś mnie tym... zakrecony
Bo jak śmierć potężna jest Miłość,a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol.
Wody wielkie nie zdołają ugasić Miłości!

Jesteś moim początkiem i moim końcem. Nawet, gdy przegram, to wygrywam. Bo daję Ci całą siebie, a Ty dajesz mi całego Siebie.

Awatar użytkownika
Katrine20.05
Kontaktowanie:

Postautor: Katrine20.05 » 16 lis 2014, 15:39

To i ja podzielę się cytatami, które są bliskie mojemu serce

♥ "Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych" Mt. 4,4
♥ "Pójdźcie za mną, a zrobię was rybakami ludzi!" Mt 4,19
♥ "Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują" Mt 5,44
♥ "Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej , a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie" Mt 6,6
♥ "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało" Mt 9,37
♥ "Oto Ja posyłam was jak owce między wilki..." Mt 10,16
♥ "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mt 11,28
♥ "Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem" Flp 1,21
♥ "Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie" Flp 4, 13
♥ "Pan jest pomocnikiem moim, nie będę się lękał; Cóż może mi uczynić człowiek?" Hbr 13,6
♥ "Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim" 1 J 4,16

♥ "Modlić się, to nie znaczy wiele mówić, ale wiele kochać" św.Tereska
♥ "Oddałam się Jezusowi nie jak ktoś, kto pragnie przyjmować Go w gościnę dla swojej przyjemności, ale przeciwnie, aby sprawiać przyjemność Temu, który mnie się oddaje" św.Tereska
♥ "Obecnie jedynym moim zajęciem jest MIŁOŚĆ…" św.Tereska

♥ "Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej" św.Franciszek
♥ "Bóg jest radością, dlatego przed swój dom wystawił Słońce" św.Franciszek

♥ "Ora et labora" św. Benedykt

♥ "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" św. Jan Paweł II
♥ "Jak można kochać Boga który jest niewidzialny, nie kochając człowieka który jest obok nas" św.Jan Paweł II
♥ "Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!" św.Jan Paweł II
♥ "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi" św.Jan Paweł II
♥ "Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy" św.Jan Paweł II

Pokój i dobro! kwiatek serce
"Pan mi objawił, byśmy się witali tym pozdrowieniem: Niech Pan obdarzy cię pokojem!"

zyta

Postautor: zyta » 25 lut 2015, 21:39

Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi. JP II

Religios96
Kontaktowanie:

Postautor: Religios96 » 18 lut 2016, 21:54

Pokój i Dobro! Przepiękne są cytaty naszego Rodaka, Jana Pawła II! serce serce serce

https://www.youtube.com/watch?v=sJpTcUqYTQM

Warto posłuchać, pozdrawiam! słonko kwiatek serce

Awatar użytkownika
joasna
Kontaktowanie:

Postautor: joasna » 08 maja 2016, 18:43

Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. Jan Paweł II
uduchowiono cytaty - polecam

Religios96
Kontaktowanie:

Postautor: Religios96 » 28 cze 2016, 19:15

Pokój i Dobro! Przepiękny cytat św. Jana Pawła II. Był On mega cudownym, niesamowitym człowiekiem! Pozdrawiam cieplutko, Ola! serce słonko

Wróć do „Swięci -znani, ulubieni i nieznani”